VIDEO | Neymar, în lacrimi! Accidentarea horror care i-a îngrozit pe fanii PSG-ului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 28 noiembrie 2021, ora 17:56,
Neymar, sursa foto: Twitter

Partida dintre St. Etienne – PSG, scor 1-3, din etapa a 15-a a Ligue 1, a fost presărată de multe evenimente.

Bouanga a deschis scorul pentru gazde, dar la finalul primei reprize, Kolodziejczak a primit direct cartonașul roșu, după o intervenție la Mbappe, și a fost eliminat.

La un minut distanță, Marquinhos a adus egalarea pentru parizieni. În repriza a doua, PSG a preluat controlul pe tabelă, grație lui Di Maria. însă, în minutul 84, s-a produs un eveniment care le dă mari emoții celor din capitala Franței.

Neymar s-a accidentat grav, după ce a călcat strâmb şi nu a mai putut continua partida, fiind înlocuit de Dina. A urlat de durere și a fost scos cu targa de pe suprafața de joc, sub fluierăturile spectatorilor aflați în tribune.

În minutele de prelungire, Marquinhos a făcut ”dubla”, iar PSG s-a impus cu 3-1. De notat debutul lui Sergio Ramos la formația pariziană și hat-trick-ul de pase decisive reușit de Messi.

PSG este pe primul loc în campionatul din Franța, cu 40 de puncte, după 15 runde, iar St. Etienne, pe ultima poziție, cu 12 puncte.