VIDEO | Umilință totală pentru Mircea Lucescu! Ce i-au făcut jurnaliștii turci la conferința de presă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 18 noiembrie 2018, ora 08:52,
mircea-lucescu-2

Turcia a retrogradat în urna a treia valorică după înfrângerea cu Suedia (0-1). Ziariștii turci l-au boicotat pe selecționerul Mircea Lucescu.

Lucescu a venit la conferința de presă, după ce, la flash-interview, le explicase jurnaliștilor că nu este o tragedie că Turcia a retrogradat.

Supărați, ziariștii turci l-au boicotat pe selecționerul român. Conferința de presă a ținut doar un minut și a avut o singură întrebare.

„Nu l-am întrebat nimic pe Lucescu pentru că el are mereu o scuză pentru orice”, a spus unul dintre jurnaliștii prezenți la conferință.

Turcia a fost învinsă cu 1-0 de Suedia pe teren propriu. Nordicii au înscris prin Granqvist, în minutul 71, din penalty.

Lucescu are bilanț negativ pe banca Turciei: 4 victorii, 5 egaluri şi 7 înfrângeri.