VIDEO | Thriller în Liga a 2-a! Turris a învins-o pe UTA la capătul unui meci cu 7 goluri!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 09 iulie 2020, ora 19:44,
uta
uta

Liga a 2-a a oferit o întâlnire spectaculoasă între liderul UTA Arad și Turris Turnu Măgurele.

Formația lui Erik Lincar a învins liderul ligii secunde cu 4-3 și s-a apropiat la un punct de prima poziție.

În prima repriză, Moise a deschis scorul pentru gazde, în minutul 3. După doar 18 minute, Turris a marcat primul gol în play-off-ul ligii secunde, prin Tescan, care a egalat în minutul 21.

Tot în prima parte a jocului, Buhăcianu a readus-o pe UTA în avantaj, în minutul 30, iar Turris a revenit din nou, prin Pana, în minutul 45.

în repriza secundă, Voinea a transformat pentru oaspeți o lovitură de la 11 metri, în minutul 54, iar UTA a restabilit egalitatea 4 minute mai târziu, prin Bustea, în minutul 58.

Partida se îndrepta către o remiză, însă oaspeții au dat lovitura în minutul 89, prin Haita!

Atmosfera creată de suporterii arădeni în timpul meciului:

în urma acestui rezultat, UTA rămâne lider în Liga a 2-a, cu 25 de puncte, iar Turris urcă pe poziția secundă, cu 24 de puncte.

În următorul meci, arădenii vor juca în deplasare, la Mioveni, iar formația din Turnu Măgurele o așteaptă pe Petrolul Ploiești, pe teren propriu.